x
x
8 نکتۀ مهم دربارۀ تبلیغ‌نویسی در املاک برای افزایش نرخ تبدیل

8 نکته مهم درباره تبلیغ‌ نویسی در املاک برای افزایش نرخ تبدیل

8 نکته مهم درباره تبلیغ‌ نویسی در املاک برای افزایش نرخ تبدیل

هدف از تبلیغ‌نویسی در املاک، جلب توجه مشتری و تبدیل او به مشتری بالفعل است. تعامل با مشتری، لازمۀ موفقیت هر کسب‌وکاری است. با این حال درآمد شما به تلاشتان برای تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل گره خورده است.

آمارها و شواهد نشان می‌دهند که ۹۴/۵ درصد از مشاوران املاک به کلمات آگهی خود دقت نمی‌کنند. از این‌رو شما می‌توانید با یک متن تبلیغاتی مؤثر و جذاب چندین گام جلوتر از سایر رقبا حرکت کنید.

برای نوشتن یک آگهی قدرتمند باید با برخی نکته‌ها دربارۀ تبلیغ‌نویسی در املاک آشنا باشید. به همین دلیل در این یادداشت قرار است با یکدیگر نگاهی به ۸ نکتۀ مهم برای نوشتن یک متن تبلیغاتی اثربخش بیندازیم.

8 نکتۀ مهم دربارۀ تبلیغ‌نویسی در املاک برای افزایش نرخ تبدیل

با این حال سؤالی که ممکن است در اینجا مطرح شود این است که منظور از تبلیغ‌نویسی در املاک چیست و چه اهمیتی دارد؟ اجازه دهید ابتدا به این سؤال پاسخ دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

منظور از تبلیغ‌ نویسی در املاک چیست و چه اهمیتی دارد؟

تبلیغ‌نویسی در املاک به معنای نوشتن یک آگهی تبلیغاتی دربارۀ مزیت‌های خرید ملک یا اجارۀ آن است. هدف از نوشتن این آگهی، جلب توجه مخاطب هدف و متقاعد کردن اوست. مشاوران املاک آگهی‌های خود را از طریق روزنامه‌ها، بروشورها، تراکت‌ها و همچنین وب‌سایت‌ها به دست مشتریان خود می‌رسانند.

به طور کلی می‌توان گفت تبلیغ‌نویسی در املاک، هنر یک مشاور املاک برای هدایت مشتری به سمت خرید یا اجارۀ یک ملک است. به همین دلیل شما باید مشتری خود را بشناسید تا بهترین کلمه‌ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال باید بدانید مشتری هدفتان به دنبال یک خانۀ لوکس است یا قیمت پایین برای او اهمیت دارد.

رفتار مصرف‌کنندگان در گذر زمان تغییر کرده است. آن‌ها در حال حاضر زمان زیادی را صرف پیدا کردن ملک مورد نظر خود می‌کنند. به همین دلیل تنها با تکیه بر «زیر قیمت منطقه» یا «متریال درجه یک» نمی‌توانید در این بازار رقابتی دوام بیاورید.

شما با کمک تکنیک‌های تبلیغ‌نویسی در املاک می‌توانید آگهی خود را از سایر رقبا متمایز کنید. یک متن تبلیغاتی جذاب و گیرا می‌تواند مخاطب هدف را مجذوب خود کند، نرخ تبدیل را افزایش دهد و در نهایت بیشترین نرخ بازگشت سرمایه را رقم بزند.

 

مشتری با مشاهدۀ آگهی شما می‌داند که چه انتظاری از شما دارد. او می‌داند چه سؤالی از شما بپرسد و چه پیشنهادی ارائه کند. به همین دلیل شانس موفقیت شما بسیار افزایش پیدا می‌کند. به خاطر داشته باشید که مشتری به سمت مشاوری می‌رود که نیاز او را درک کند و اطلاعات مفیدی براساس آن ارائه کند.

حال که با تبلیغ‌نویسی در املاک و اهمیت آن آشنا شدید، وقت آن است که به بررسی ۸ نکته برای نوشتن یک آگهی اثربخش بپردازیم.

۸ نکته دربارۀ تبلیغ‌ نویسی در املاک

آیا می‌خواهید گوی رقابت را از سایر مشاوران املاک بربایید؟ یک آگهی اثربخش و حرفه‌ای بنویسید!

اغلب مشاوران املاک از ترفندها و نکته‌های یکسان برای تمام مشتریان استفاده می‌کنند. در حقیقت آن‌ها آگهی‌های خود را در یک قالب یکسان بارها و بارها تکرار می‌کنند. آن‌ها به هیچ عنوان نیاز مشتری هدف خود را در نظر نمی‌گیرند.

بنابراین تنها کاری که شما برای پیش افتادن از آن‌ها باید بکنید، این است که نکته‌های زیر را دنبال کنید تا یک متن تبلیغاتی استثنایی و خاص بنویسید.

۱. به مشکل‌های مشتری و پرسش‌هایی که ذهن او را درگیر کرده‌اند فکر کنید

8 نکتۀ مهم دربارۀ تبلیغ‌نویسی در املاک برای افزایش نرخ تبدیل

یکی از اشتباه‌های رایج هنگام تبلیغ‌نویسی در املاک، عدم توجه به نیاز مشتری و دغدغه‌های اوست. متن تبلیغاتی زمانی می‌تواند به تبدیل منجر شود که خواستۀ مشتری را هدف قرار دهد.

شما به محتوایی نیاز دارید که مشتری را به سمت فروش هدایت کند. از این‌رو قبل از اینکه دست به قلم ببرید به نیاز مشتری، هدف و پرسش‌هایی که ذهن او را درگیر کرده‌اند فکر کنید. شما نمی‌توانید هر خانه‌ای را به تمام مشتریان خود بفروشید.

به عنوان مثال کدام یک از مشتریان به این خانه نیاز دارند؟ خواستۀ آن‌ها چیست؟ چرا باید این خانه را بخرند؟ آیا این خانه به محل کار آن‌ها نزدیک است؟ آیا این آپارتمان گزینۀ خوبی برای سرمایه‌گذاری است؟ آیا از متریال خوبی برای ساخت آن استفاده شده است؟ چه افرادی در این ساختمان زندگی می‌کنند؟ و سؤال‌های مشابه‌ دیگری که هنگام نوشتن متن تبلیغاتی باید به آن فکر کنید.

به جای استفاده از جمله‌های تکراری و یکسان برای تمام متن‌های تبلیغاتی خود روی نیاز و سؤال‌های مشتریان خود تمرکز کنید. برای شروع می‌توانید مشتریان قبلی خود را تجزیه و تحلیل کنید.

نگرانی‌ها و دغدغه‌های آن‌ها را روی کاغذ بنویسید. چه متن تبلیغاتی‌ای می‌تواند نگرانی‌ها و نیازهای آن‌ها را رفع کند؟ نزدیک شدن متن تبلیغاتی شما به دیدگاه مشتری باعث می‌شود که متن تبلیغاتی شما خوشایند و مفید به نظر برسد.

با پاسخ دادن به پرسش‌های مشتری علاوه بر نشان دادن تخصص و دانش خود در وقت خود هم صرفه‌جویی می‌کنید. به عبارت دیگر زمان کمتری را صرف تبدیل مشتری خواهید کرد.

۲. از عنوان‌های جذاب و گیرا استفاده کنید

یکی از نکات مهم تبلیغ‌نویسی در املاک، انتخاب یک عنوان جذاب و مناسب است. شما به عنوانی نیاز دارید که در همان اولین برخورد دل مخاطب هدفتان را به دست بیاورید.

اولین برخورد مشتری بسیار حائز اهمیت است. شاید تنها به دلیل انتخاب یک عنوان ضعیف، مشتری را از دست دهید. به عبارت دیگر ممکن است مشتری پس از دیدن عنوان از خواندن متن تبلیغاتی شما صرف ‌نظر کند.

برای توزیع متن تبلیغاتی در اینترنت بهتر است از کلمه‌های کلیدی در آن استفاده کنید. چنین عنوان‌هایی به متن تبلیغاتی شما کمک می‌کند تا در صفحه نتایج موتورهای جست‌وجو نمایش داده شود.

8 نکتۀ مهم دربارۀ تبلیغ‌نویسی در املاک برای افزایش نرخ تبدیل

۳. کوتاه و ساده بنویسید

هنگام تبلیغ‌نویسی در املاک تا می‌توانید ساده و در عین حال دقیق بنویسید. محتوای شما باید بتواند ملک شما را توصیف کند. از پرداختن به یک ویژگی‌ خاص از ملک موردنظرتان پرهیز کنید.

از طرف دیگر به متن تبلیغاتی خود به چشم یک تور گردشگری برای بازدید از ملک نگاه نکنید. برای کوتاه و ساده نگه داشتن متن خود به موارد زیر دقت کنید:

  • انتخاب یک عنوان که برای مخاطبان هدف شما جذابیت داشته باشد.
  • لیستی از بهترین ویژگی‌ها و امکانات رفاهی ملک ارائه دهید. هنگام انتخاب ویژگی‌ها و امکانات، نیاز مشتری هدف را در نظر بگیرید. در حقیقت از خود بپرسید کدام یک از ویژگی‌های ملک، نیاز مشتری هدف را برطرف می‌کند؟
  • خلاصه‌ای از نقاط قوت ملک خود را شرح دهید.

۴. هنگام تبلیغ‌نویسی در املاک از لحن دوستانه برای جذب اعتماد مشتری استفاده کنید

یکی از اهداف تبلیغ‌نویسی در املاک ایجاد ارتباط با مشتری هدف است. در حقیقت شما باید به گونه‌ای کلمه‌ها را کنار هم بگذارید که مشتری هدفتان به شما اعتماد کند.

یکی از اشتباه‌های متداول مشاوران املاک، استفاده از یک لحن خشک و تکراری است. برای نوشتن یک متن تبلیغاتی مؤثر فرض کنید که قرار است ملک مورد نظرتان را برای یک دوست شرح دهید.

از زیاده‌گویی و اغراق بپرهیزید. صادقانه و دوستانه با مشتری هدف خود ارتباط برقرار کنید. استفادۀ بی‌رویه و بدون هدف از کلمات کلیدی مانند زیبا، لوکس و جذاب می‌تواند اعتماد مشتری را خدشه‌دار کند. به عنوان مثال به جای «ویوی ابدی کوهستان» از «صبح خود را با منظرۀ خیره‌کنندۀ قلۀ کوه آغاز کنید» استفاده کنید.

چنین عبارتی نه تنها توجه خریداران و مستأجران بالقوه را جلب می‌کند بلکه متن تبلیغاتی شما را به یک آگهی خاص و فراموش‌نشدنی تبدیل می‌کند.

۵. نشان دهید که پیشنهاد شما چگونه می‌تواند مشکلات مشتری را حل کند

اغلب مشاوران املاک تصور می‌کنند نباید به نیازهای مشتری خود اشاره کنند. شما مانند آن‌ها فکر نکنید! با اشاره به نیازهای مشتری به آن‌ها نشان دهید که نگرانی‌ها و دغدغه‌های او را درک می‌کنید. همدلی یک ابزار عالی برای جلب اعتماد مشتری است.

همانطور که اشاره شد اغلب افراد زمانی پیشنهاد شما را می‌پذیرند که به شما اعتماد کنند. با این حال اشاره کردن به نیازهای آن‌ها کافی نیست. شما باید بتوانید نشان دهید که پیشنهاد شما چگونه می‌تواند نیازهای آن‌ها را برطرف کند.

با برقراری ارتباط میان نیاز مشتری و پیشنهاد خود نه تنها به مشتری نشان می‌دهید که او و خواسته‌هایشان را درک کرده‌اید بلکه می‌توانید آن‌ها را از میان بردارید. او متوجه خواهد شد که پاسخ مشکل‌ها و نگرانی‌هایش در دستان شماست.

از این‌رو هنگام تبلیغ‌نویسی در املاک سعی کنید ابتدا نیازها و مشکل‌های مشتری را شناسایی کنید. سپس برای هر مشکل و نیاز او یک راه‌ حل مشخص و مفید ارائه کنید. تلاش کنید به او نشان دهید که پیشنهاد شما همان چیزی است که برای غلبه بر مشکل خود نیاز دارد.

۶. از اعداد برای تبلیغ‌نویسی در املاک بهره ببرید

 

اعداد یکی از ابزارهای عالی برای تبلیغ‌نویسی در املاک به حساب می‌آیند. آن‌ها به دلیل شکل و ظاهر خاص خود در میان آن همه کلمه خودنمایی خواهند کرد.

به همین دلیل برای نوشتن یک متن تبلیغاتی قدرتمند از اعداد بهره ببرید. برای مثال می‌توانید با اعداد به زمانی که مشتری باید از ملک پیشنهادی شما تا نزیک‌ترین ایستگاه مترو طی کند اشاره کنید. به جای «همسایگی متروی تجریش» از «۱۰ دقیقه پیاده‌روی تا متروی تجریش» استفاده کنید.

شما همچنین می‌توانید از اعداد برای نشان دادن موارد زیر استفاده کنید:

  • تعداد اتاق‌ها و طبقه‌ها
  • متراژ ملک
  • اجارۀ ماهیانه و رهن
  • قیمت هر متر مربع

گاهی اوقات ممکن است بخواهید به سال ساخت ملک موردنظرتان یا سالی که بازسازی شده است اشاره کنید. در این شرایط هم می‌توانید از قدرت اعداد بهره ببرید.

از اعداد برای بیان جزئیاتی که مشتری به آن‌ها توجه نمی‌کند استفاده کنید. به طور کلی اعداد به شما اجازه می‌دهند تا از خسته شدن چشم مشتری جلوگیری کنید.

۷. ویژگی‌های جمعیت‌شناختی بازار هدف خود را هنگام تبلیغ‌نویسی در املاک در نظر بگیرید

در نظر گرفتن ویژگی‌های جمعیت‌شناختی بازار هدف هنگام نوشتن یک متن تبلیغاتی بسیار حیاتی است. عدم توجه به ویژگی‌های جمعیت‌شناختی چیزی به غیر از هدر رفتن منابع به دنبال ندارد.

به عنوان مثال تصور کنید قرار است یک واحد آپارتمان یک خوابه را اجاره دهید. آیا می‌توانید تمام افراد مختلف جامعه را هدف قرار دهید؟ آیا ملک مورد نظر شما برای یک خانوادۀ ۵ نفره مناسب است؟ بی‌شک خیر. زوج‌های جوان و دانشجویان، مشتری هدف شما به حساب می‌آیند.

8 نکتۀ مهم دربارۀ تبلیغ‌نویسی در املاک برای افزایش نرخ تبدیل

بنابراین شما باید به کافه‌ها و رستوران‌ها، مجتمع‌های تفریحی، کتابخانه، بازارها یا ایستگاه‌های اتوبوس و مترو اشاره کنید. با این حال اگر قرار باشد یک متن تبلیغاتی برای اجاره دادن یک ملک ۳ خوابه بنویسید باید به مدارس، پارک‌ها و زمین‌های بازی اشاره کنید. در این حالت شما باید بتوانید توجه خانواده‌های ۳، ۴ و ۵ نفره را جلب کنید.

بنابراین قبل از شروع تبلیغ‌نویسی در املاک دربارۀ ویژگی‌های جمعیت‌شناختی بازار هدف خود تحقیق کنید. شما همچنین باید جاذبه‌ها و امکانات رفاهی اطراف ملک خود را شناسایی کنید. فراموش نکنید که شما باید بتوانید به نیازهای مشتریان هدف خود پاسخ دهید.

۸. مشتریان بالقوه را به انجام دادن عملی مشخص دعوت کنید

فراخوان عمل، مهم‌ترین عنصر هر متن تبلیغاتی به حساب می‌آید. فراخوان عمل در حقیقت همان نقطه‌ای است که از مشتری بالقوۀ خود می‌خواهید تا نسبت به انجام عملی مشخص اقدام کنید.

به عنوان مثال می‌توانید از او بخواهید با شما تماس بگیرد یا ایمیل خود را برای دریافت آخرین اخبار بازار مسکن و قیمت‌ها در اختیار شما بگذارد.

هرگز فرض نکنید که کاربران می‌دانند چگونه و در چه ساعتی می‌توانند با شما تماس بگیرند. از این‌رو با لحنی دوستانه آن‌ها را راهنمایی کنید تا بدانند قدم بعدی پس از مشاهدۀ آگهی شما چیست.

سخن آخر

رقابت در بازار املاک و مستغلات بسیار شدید است. بیشتر مشاوران املاک تلاش می‌کنند تا به طرق مختلف درآمد خود را افزایش دهند. با این حال تعداد کمی از آن‌ها می‌توانند به هدفشان دست پیدا کنند.

هدف از تبلیغ‌نویسی در املاک تهیۀ یک پیشنهاد مؤثر، جذاب و گیراست. به خاطر داشته باشید شما زمانی می‌توانید سایر رقبا را شکست دهید که پیشنهادی بهتر ارائه کنید.

برای تقویت متن تبلیغاتی خود ابتدا مشتری، نیازها و دغدغه‌های او و همچنین ویژگی‌های جمعیت‌شناختی بازار هدف خود را شناسایی کنید. سعی کنید با عناوین جذاب توجه مشتریان را جلب کنید و با کمک اعداد از خستگی چشم‌های او جلوگیری کنید.

برای جلب اعتماد او باید راهکاری مناسب برای مشکل‌ها و نیازهای مشتری ارائه کنید و همچنین کوتاه، ساده و دوستانه بنویسید.

یک متن تبلیغاتی قدرتمند می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان راغب بیشتری را جذب و به مشتری بالفعل تبدیل کنید. به عبارت دیگر با کمک تبلیغ‌نویسی در املاک می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.

آیا تا به حال از قدرت کلمه‌ها برای نوشتن یک متن تبلیغاتی در املاک بهره برده‌اید؟ تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید