x
x
15 چیزی که دربارۀ برند نیوبالانس نمی‌دانید

15 چیزی که درباره برند نیوبالانس نمی‌ دانید

15 چیزی که دربارۀ برند نیوبالانس نمی‌ دانید

برند نیوبالانس یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای صنعت کفش است. آن‌ها بیش از یک قرن است که به تولید کفش و لوازم جانبی آن می‌پردازند.

افتتاح یک کارگاه تولیدی کفش طبی توسط ویلیام جی رایلی در سال ۱۹۰۶ سرآغاز شکل‌گیری برند معتبر نیوبالانس در صنعت کفش است. او در آن سال‌ها سعی کرد با توجه به ساختار مچ و کف پا کفش‌هایی را طراحی کند که از پا محافظت کنند.

جی رایلی برای به دست آوردن سهمی از بازار کفش تلاش کرد تا مشکل درد کمر ناشی از پوشیدن کفش نامناسب را هدف قرار دهد. در حقیقت او کفشی را به بازار عرضه کرد که بتوان با پوشیدن آن، ساعت‌ها سر پا ماند.

15 چیزی که دربارۀ برند نیوبالانس نمی‌دانید

 برند نیوبالانس اعتبار و شهرت خود را یک شبه به دست نیاورده است. این برند برای به دست آوردن جایگاه امروز خود مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده است. آن‌ها توانسته‌اند با اتخاذ استراتژی‌های صحیح زمینۀ تحقق اهدافشان را فراهم کنند.

در این یادداشت با یکدیگر به بررسی ۱۵ چیزی که کمتر کسی دربارۀ برند نیوبالانس می‌داند می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

۱. برند نیوبالانس فعالیت خود را از بوستون آغاز کرده است

جی رایلی در سال ۱۹۰۶ با تأسیس شرکت «New Balance Arch Support Company» پروژۀ خلق برند نیوبالانس را کلید زده است. او که از بریتانیا به آمریکا مهاجرت کرده بود با تأسیس این شرکت به تولید کفش‌های راحتی و طبی پرداخت.

هدف جی رایلی از افتتاح کارگاه تولیدی خود تسهیل زندگی مشتریان و کاهش عوارض ناشی از پوشیدن کفش نامناسب بود. به همین منظور او در ابتدا محصولات جانبی مانند کفی طبی را طراحی و به بازار عرضه کرد.

مخاطب اصلی محصولات نیوبالانس آن دسته از افرادی بودند که در طول روز مدت زیادی را سر پا می‌ماندند. آن‌ها اولین گام را محکم برداشتند اما محصولاتشان تنها در بوستون و حومۀ آن در دسترس بود.

۲. محصولات نیوبالانس در ایالات متحده آمریکا و بریتانیا تولید می‌ شوند

برند نیوبالانس بخشی از موفقیت خود را مدیون رد کردن پیشنهاد انتقال خط تولید خود به کشورهایی با نیروی ارزان است. آن‌ها برخلاف سایر شرکت‌های صنعت کفش ورزشی مانند نایک، تمام محصولات خود را در خاک ایالات متحده آمریکا و بریتانیا تولید می‌کنند.

نیوبالانس پنج مرکز تولیدی در ایالات متحده آمریکا و یک مرکز تولید در بریتانیا دارد. آن‌ها محصولات خود را در بیش از ۱۲۰ کشور جهان می‌فروشند. تمام این محصولات در این شش مرکز تولید می‌شوند.

۳۰ درصد از محصولات نیوبالانس که در اروپا فروخته می‌شود در بریتانیا تولید می‌شود. نیوبالانس به دلیل حفظ کیفیت و پاسخ سریع به نیاز مشتریان خود قید نیروی کار ارزان را زد؛ از این‌رو محصولات این برند با قیمتی بالاتر از سایر رقبا به بازار عرضه می‌شوند.

۳. تمام کفش‌ های نیوبالانس با ویژگی‌ ها و تکنولوژی‌ های خاص عرضه می‌ شوند

یکی دیگر از دلایل گران بودن کفش‌های برند نیوبالانس جنس، کیفیت و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها است. نیوبالانس سعی می‌کند یک تجربۀ راحت و مطلوب برای مشتریان خود رقم بزند.

برای مثال می‌توان به استفاده از Abzorb برای لایۀ میانی کفش‌ها اشاره کرد. این فوم علاوه بر خاصیت فنری و سبکی خود طول عمر بیشتری دارد.

ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های هر کفش نیوبالانس با دیگر مدل آن متفاوت است. در حقیقت نیوبالانس سعی می‌کند محصولی مطابق با نیاز مشتری ارائه کند.

15 چیزی که دربارۀ برند نیوبالانس نمی‌دانید

به عنوان مثال آن‌ها با تجزیه و تحلیل نحوۀ راه رفتن مشتری در فروشگاه کفشی یک زیرۀ خاص به او پیشنهاد می‌کنند. در حقیقت آن‌ها کفشی را به مشتری ارائه می‌کنند که بتواند با تکنولوژی و ویژگی خاص خود نقص‌های حرکتی مشتری را برطرف کند.

۴. تنوع در انتخاب سایز یکی از مشخصه‌ های اصلی برند نیوبالانس است

برند نیوبالانس کفش‌های خود را با سایزهای بسیار متنوع عرضه می‌کند. از این‌رو هیچ کدام از مشتری‌های این برند تنها به دلیل سایز و ساختار متفاوت پای خود از مزیت‌های کفش‌های آن‌ها بی‌بهره نمی‌مانند.

پیدا کردن یک کفش راحت برای افرادی که پاهای پهن یا باریک دارند دشوار است. نیوبالانس به خوبی این مشکل را درک کرده است. آن‌ها با ارائۀ طیف وسیعی از سایزهای مختلف سعی می‌کنند که مشکل این دسته از مشتریان را برطرف کنند.

۵. اولین محصول نیوبالانس از یک مرغ الهام گرفته شده است

کفی طبی به عنوان اولین محصولی شناخته می‌شود که نیوبالانس به بازار عرضه کرده است. جی رایلی اولین بار پس از مشاهدۀ نحوۀ راه رفتن مرغ‌های خود به نقش فرم سه زاویه‌ای پاهای آن‌ها در کنترل وزنشان و برقراری تعادل پی برد.

رایلی به دلیل کشف شیوۀ جدید برای برقراری تعادل، نام «نیوبالانس» را برای کارگاه خود انتخاب کرد. حتی گفته می‌شود او یک پای مرغ را ساعت‌ها روی میز خود نگه داشته تا نشان دهد که این تعادل چگونه حاصل می‌شود.

۶. اولین کفش برند نیوبالانس در سال ۱۹۶۰ به بازار عرضه شد

اگرچه رایلی کارگاه خود را در سال ۱۹۰۶ تأسیس کرد اما اولین کفش خود را با نام Trackster در سال ۱۹۶۰ به بازار عرضه کرد. Trackster اولین کفش مخصوص دویدن در جهان به حساب می‌آید که زیرۀ آن موج‌دار بوده است.

از طرف دیگر رایلی برای افزایش سهم خود از بازار این کفش را با عرض‌های متفاوت در اختیار مشتریان گذاشت. زیرۀ منحصر به فرد این کفش و عرض‌های متفاوت باعث شدند که Trackster محبوبیت زیادی را در بوستون کسب کند.

به عنوان مثال پس از معرفی Trackster انجمن مسیحی مردان جوان (YMCA) در فعالیت‌های ورزشی خود از آن استفاده کرد. تیم‌های ورزشی دانشگاه‌های محلی بوستون مانند تیم ورزشی MIT، دانشگاه بوستون و تافتس هم به این کفش روی خوش نشان دادند.

15 چیزی که دربارۀ برند نیوبالانس نمی‌دانید

۷. برند نیوبالانس در دهۀ ۱۹۷۰ اوج گرفت

در دهۀ ۱۹۷۰ شانس درِ خانۀ برند نیوبالانس را زد! دویدن در این سال به یکی از سرگرمی‌های اصلی آمریکایی تبدیل شد. برگزاری ماراتن در بوستون باعث شد که اهالی این منطقه با علاقه و اشتیاق بیشتری این ورزش را دنبال کنند.

تقاضا برای کفش‌های مخصوص دویدن که علاوه بر راحتی بتواند از پا و کمر محافظت کند بالا گرفت. این موضوع همان چیزی بود که نیوبالانس بر پایه و اساس آن شکل گرفته بود.

همزمان با افزایش تقاضا برای محصولات نیوبالانس جیم دیویس سکان آن را در دست گرفت. جیم دیویس برخلاف رایلی علاقۀ زیادی به سرعت بخشیدن به تولید و گسترش کسب‌وکار داشت.

۸. نیوبالانس با پیمان تجاری اقیانوس آرام مخالفت کرد

پس از اینکه دولت اوباما جزئیات پیمان تجاری اقیانوس آرام (Trans-Pacific Partnership) را مطرح کرد، نیوبالانس یکی از اولین شرکت‌هایی بود که مخالفت خود و عدم حمایت از این طرح را اعلام کرد.

نیوبالانس این توافق را خطر بزرگی برای بازار کار ایالات متحده آمریکا می‌دانست. آن‌ها اذعان داشتند که با وجود این توافق دیگر قادر به حفظ نیروی کار داخلی خود نخواهند بود.

نیوبالانس برخلاف سایر رقبای خود مانند نایک در داخل خاک آمریکا تولید می‌شود؛ از این‌رو پایین آمدن تعرفه‌ها خطر بزرگی برای آن‌ها به حساب می‌آمد.

۹. Warrior Sports یکی از زیر مجموعه‌ های نیوبالانس است

Warrior Sports به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های نیوبالانس فعالیت خود را در زمینۀ هاکی و چوگان آغاز کرد. با این حال در ادامه فعالیت‌های خود را گسترش داد و به سراغ ورزش‌های دیگر مانند فوتبال رفت.

Warrior Sports ابتدا لباس تیم فوتبال لیورپول را طراحی کرد. با این وجود طرفداران لیورپول از این کیت ورزشی چندان استقبال نکردند. به همین دلیل نیوبالانس تصمیم گرفت که پا در میدان بگذارد؛ زیرا مردم انگلستان با این برند آشنا بودند.

پس از این ماجرا Warrior Sports به سیاست قبلی خود بازگشت و سعی کرد اعتبار و شهرت خوبی در ورزش‌های چوگان و هاکی به دست بیاورد.

۱۰. برند نیوبالانس حامی برخی از تیم‌ های فوتبال است

همکاری با لیورپول سرآغاز حضور برند نیوبالانس در دنیای فوتبال بود. آن‌ها پس از همکاری موفق خود با تیم لیورپول به سراغ تیم‌های دیگر در سراسر جهان رفتند.

از مهم‌ترین تیم‌های باشگاهی می‌توان به اتلتیک بیلبائو، پورتو و رم اشاره کرد. از آن گذشته آن‌ها تنها به تیم‌های باشگاهی بسنده نکردند. آن‌ها همچنین از تیم‌های ملی چند کشور مختلف از جمله جمهوری ایرلند و پاناما هم حمایت می‌کنند.

مدت زمان زیادی از حضور برند نیوبالانس در دنیای فوتبال نمی‌گذرد. فرصت‌های زیادی برای همکاری و گسترش فعالیت‌ها وجود دارد که این برند می‌تواند از آن‌ها بهره ببرد.

۱۱. جیم دیویس مالک نیوبالانس است

زمانی که دویدن رونق یافت، جیم دیویس در بوستون نیوبالانس را در سال ۱۹۷۲ خرید. او با حفظ هدف اصلی نیوبالانس سعی کرد تا با تغییر استراتژی‌های بازاریابی محصولات را در سایر بازارها عرضه کند.

تغییرات در نیوبالانس از همان روزهای ابتدایی حضور دیویس آغاز شدند. آن‌ها با اتخاذ یک استراتژی جدید بازاریابی برای گسترش فعالیت خود به خارج از مرزهای بوستون آماده شدند. در اولین گام توانستند محبوبیت خوبی در واشنگتن کسب کنند.

جیم دیویس به ارائۀ محصول باکیفیت و خدمات عالی به مشتریان اعتقاد داشت. همسر دیویس در سال ۱۹۷۸ به نیوبالانس پیوست و به او در تحقق اهدافش کمک کرد.

درآمد سالیانۀ نیوبالانس در حال حاضر ۴/۵ میلیارد دلار است. این شرکت صد و سیزدهمین شرکت بزرگ خصوصی در ایالات متحده آمریکا است. جیم دیویس و همسر او با اتخاذ تصمیم‌های درست در زمان مناسب نیوبالانس را از کارگاهی با شش کارگر و تولید روزانه ۲۰ تا ۳۰ جفت کفش به جایگاه امروز رساندند.

جیم دیویس با دارایی شخصی بیش از پنج میلیارد دلار به عنوان نود و چهارمین ثروتمند ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود. دیویس با حفظ مرکزهای تولید خود در خاک آمریکا توانسته محبوبیت زیادی میان آمریکایی‌ها کسب کند.

۱۲. نیوبالانس لباس ورزشی و لوازم جانبی هم تولید می‌ کند

15 چیزی که دربارۀ برند نیوبالانس نمی‌دانید

اگرچه ما برند نیوبالانس را به عنوان یکی از برندهای معتبر صنعت کفش می‌شناسیم اما آن‌ها محصولات متنوع دیگری هم تولید می‌کنند. برای مثال می‌توان به لوازم جانبی و لباس‌های مناسب برای دویدن، پیاده‌روی، فوتبال، کریکت و تنیس اشاره کرد.

آن‌ها همچنین فعالیت اندکی در صنعت مد هم دارند. با این حال طراحی پشت این محصولات به شدت تحت تأثیر لباس‌های ورزشی است.

۱۳. حمایت برند نیوبالانس از دونالد ترامپ جنجال به پا کرد

همانطور که می‌دانید افراد زیادی از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا راضی نبودند. با این حال نیوبالانس به دلیل مخالفت ترامپ با پیمان تجاری اقیانوس آرام از او حمایت کرد.

لبرتون در گفت‌وگویی با خبرنگارها اعلام کرد که متأسفانه اوباما صدای شرکت‌های آمریکایی را نشنید. ما احساس می‌کنیم که با حضور دونالد ترامپ در رأس امور ممکن است اوضاع بهبود پیدا کند.

این اظهار نظر و حمایت برند نیوبالانس از دونالد ترامپ به مذاق برخی از مشتریان آن‌ها خوش نیامد. کمپین تحریم محصولات نیوبالانس پس از این گفت‌وگو شکل گرفت. برخی از کاربران تصاویر خود را از دور انداختن محصولات این برند در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

جنگ حامیان و مخالفان ترامپ بالا گرفت. برخی از کاربران حتی محصولات نیوبالانس را آتش زدند و تصویر آن را منتشر کردند. با این حال نیوبالانس از این جنجال جان سالم به در برد و آسیب جدی به این برند وارد نشد.

۱۴. نیوبالانس حامی یک سامانۀ دوچرخۀ اشتراکی در بوستون است

نیوبالانس سعی می‌کند در قالب انجام برخی از فعالیت‌ها در جهت حفظ و کمک به جامعه گام بردارد. آن‌ها در همین راستا از یک سامانۀ دوچرخۀ اشتراکی در بوستون حمایت می‌کنند.

هدف از اجرای سامانه‌های دوچرخۀ اشتراکی کاهش ترافیک در شهر، کاهش آلودگی و ترغیب مردم به فعالیت بیشتر است. آن‌ها می‌توانند دوچرخه را در یک ایستگاه تحویل بگیرند و پس از اینکه کارشان با دوچرخه تمام شد آن را تحویل دهند.

۱۵. مشتری می‌ تواند کفش خود را طراحی کند

برند نیوبالانس به مشتریان خود اجازه می‌دهد تا کفش‌هایشان را طراحی کنند. پیشنهادهای شخصی‌سازی‌شده یکی از راه‌های عالی برای جذب مشتریان به حساب می‌آید.

مشتریان نیوبالانس می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این شرکت، یک محصول منحصر به فرد برای خود طراحی کنند. نیوبالانس ۱۴ رنگ مختلف در اختیار مشتریان خود گذاشته است. آن‌ها می‌توانند از هر رنگ یا ترکیبی برای طراحی کفش خود استفاده کنند.

سخن آخر

برند نیوبالانس روزهای خوب و بد بسیاری را در مسیر رشد خود به چشم دیده است. با این حال با حفظ ثبات و عمل کردن به وعده‌های خود توانسته به جایگاه بسیار خوبی در بازار دست پیدا کند.

آن‌ها هرگز به باورهای خود و ارائۀ کفش‌های باکیفیت پشت نکرده‌اند. این برند همواره با ارائۀ کفش‌های بادوام همراه با ویژگی‌های منحصر به فرد توانسته‌ محبوبیت خوبی میان مصرف‌کنندگان کسب کند.

برند نیوبالانس همچنین نسبت به جامعۀ خود و مشکلات آن بی‌تفاوت نبوده است. آن‌ها تلاش کرده‌اند که با حمایت از نیروی کار آمریکایی، حقوق زنان و اقدامات بشردوستانه به بهتر شدن جامعه کمک کنند.

آیا تا به حال از محصولات نیوبالانس استفاده کرده‌اید؟ آیا چیزی از قلم افتاده است؟ در بخش نظرات با ما به گفت‌وگو بنشینید.

دیدگاهتان را بنویسید