x
x
benefits of teambuilding

فواید تیم‌سازی

صاحبان مشاغل به طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای سودآوری و موفقیت بیشتر شرکت خود هستند و این کارمندان باانگیزه هستند که می توانند بین موفقیت و شکست سازمان، تفاوت ایجاد کنند. اما چطور به کارمندان خود انگیزه می‌دهید؟
یکی از راه های جذب کارمندان و انگیزه‌بخشی به آن‌ها، فعالیت‌های تیم‌سازی در داخل سازمان و استفاده از توانایی‌های بالقوه آن‌ها است. مشاغل زیادی به دلیل صرف هزینه مالی و یا هزینه زمانی که در بر دارد، از انجام پیوندهای تیمی چشم‌پوشی می‌کنند اما موفق ترین شرکت‌ها، شرکت‌هایی هستند که از این مزیت نهایت استفاده را کرده و در دراز مدت از آن سود می‌برند.
در این مقاله، قصد داریم برخی از مزایای تیم‌سازی را اوضیح دهیم که با ادامه دادن این روند شما آن را در سازمان خود مشاهده می‌کنید.

1. ارتباط بهتر

ارتباط بین کارکنان و سازمان رمز موفقیت است. تیم‌سازی، کارکنان را به برقراری ارتباط با یکدیگر برای انجام وظایف و حل مشکلات ترغیب می‌کند. با قرار دادن افراد در یک محیط سرگرم کننده و آرامش بخش، همه را به آرامش، خودشان بودن و گشاده رویی در برابر دیگران تشویق می‌کنید.
یک فعالیت به عنوان مثال برای تشویق ارتباطات بهتر ، پیاده‌روی، روی یک صفحه است که در آن هر عضو تیم باید به طور موثر ارتباط برقرار کند تا همگام با دیگران راه برود.

2. افزایش بهره وری

ارتباط و همکاری بهتر تأثیرات مثبتی بر سطح بهره وری خواهد داشت. با همکاری بر روی یک هدف مشترک، تکرار کار کاهش می‌یابد ، اصطکاک و مقاومت کمتری به وجود می‌آید، بنابراین نتیجه بهتری از هر یک از کارکنان می‌بینید.
این یکی از مهم‌ترین اهدافی است که کارفرمایان در هنگام تیم‌سازی به دنبال دستیابی به آن هستند.

3. روحیه بهبود یافته

یکی از برترین مزایای فعالیت‌های تیم‌سازی بهبود روحیه در اداره است. نیروی کار مشتاق و مثبتی که احساس می‌کند به آن اهمیت داده شده است، این احساس را در سراسر دفتر منعکس کرده و محیطی را برای کار خوب و سرگرم کننده ایجاد می‌کند.
تمرینات تیمی و بازی‌هایی که باعث بهبود روحیه می‌شوند، می‌توانند به از بین بردن موانع بین کارمندان کمک کرده و ایده‌هایی را به مدیران بدهند که چگونه فضای مطلوب را ایجاد و حفظ کنند.

بهبود روحیه

4. افزایش انگیزه

شرکت در یک کار جدید و هیجان انگیز مانند تمرین تیمی انگیزه کارکنان را افزایش می‌دهد، زیرا آن‌ها می‌دانند که از آن‌ها مراقبت می‌شود و به خاطر کار خوبشان پاداش می‌گیرند.
این افزایش انگیزه باید به بهبود سطح بهره‌وری، روحیه و اعتماد به نفس دیگران کمک کند.

5. ویژگی‌های رهبری شناسایی می‌شود

کارفرمایان و مدیران می‌توانند رهبران را در بین نیروهای کار در حالی که در فعالیت‌های تیمی شرکت می‌کنند، شناسایی کنند. زیرا آن‌ها وظایف حل مسئله را دارند و با سایر اعضای تیم کار سازنده می‌کنند و آن‌ها را تشویق می‌کنند.

6. خلاقیت تشویق می شود

فعالیت‌هایی مانند ساخت قایق یا فعالیت‌هایی از این دست، کارکنان را به فکر و خلاقیت ترغیب می‌کند. در حین طراحی قایق خود که باید روی آب شناور باشد. تشویق نیروی کار به خلاقیت و استفاده از ابتکار عمل می‌تواند تأثیرات شگفت انگیزی بر سازمان بگذارد زیرا کارکنان احساس اطمینان می‌کنند که خارج از چارچوب فکر کرده و برای مشکلات احتمالی راه حل پیدا می‌کنند.
ایده های تازه می تواند یک شرکت را جلوتر از دیگران قرار دهد و طیف گسترده ای از امکانات را برای شما باز می‌کند.

7. افزایش سطح اطمینان

روزهای تیم‌سازی می‌تواند اعتماد به نفس کارکنان و هم‌چنین اطمینان از توانایی‌های همکارشان را افزایش دهد. افزایش اعتماد به نفس به نیروی کار شما جسارت درونی برای بیان ایده‌های جدید را می‌دهد و به افراد دیگر در گروه بستگی دارد تا بتوانند وظایفی را که برای موفقیت یک شرکت لازم است به اتمام برسانند.

8. بهبود سلامت روان

چالش‌های حل مسئله و فعالیت‌های بدنی برای سلامت روان افراد مفید است. با اثبات این‌که توانایی انجام چالش‌ها را دارید، اعتماد به نفس و عزت نفس خود را افزایش می‌دهید.
بیرون رفتن و شرکت در فعالیت‌های بدنی نیز راهی عالی برای پاکسازی سر و احساس سلامتی است که تأثیر زیادی بر سلامت روان فرد خواهد داشت.
فعالیت‌های خارج از منزل از بسیاری جهات از جمله کاهش استرس و اضطراب برای سلامتی مفید است و این امر به تولید کارکنان در محیط کار کمک می‌کند.

9. بهبود سلامت جسمی

سپردن یک روز کارمندان به خارج از دفتری که تمام روز پشت میز نمی‌نشینند، راهی عالی برای ارتقا سلامت جسمی است. فعالیت‌های تیم‌سازی بسیار فعال‌تر از تایپ ایمیل و برقراری تماس تلفنی در تمام طول روز است!

در صورتی که کارکنان سازمان روزهایی را که از نظر جسمی خوب نیستند، از دست بدهند؛ مشاغل نمی‌توانند خوب کار کنند و به همین دلیل ارتقا سلامت جسمی از طریق تیم‌سازی مهم است.

10. مسئولیت پذیری

در روند کار تیمی، هر یک از اعضای تیم باید در آن مشارکت کنند، در غیر این صورت آن‌ها تیم را از بین می‌برند. کارتیمی مسئولیت‌هایی را که همه دارند تقویت می‌کند و این امر در محیط کار نمایان می‌شود.

مسئولیت پذیری

11. اعتمادسازی

شناخت بهتر همکاران شغلی به رشد اعتماد کمک می‌کند. این مزیت عمده تیم‌سازی است زیرا افراد در محل کار از توانایی‌ها و علایق یکدیگر مطلع شده و این مسئله، منجر به همکاری بهتر با وظایف و بهبود روحیه می‌شود.

12. احترام

هنگام کار مشترک روی فعالیت‌های مربوط به حل مسئله و کارهای تیمی، یک سطح احترام بین کارمندان به‌دست می‌آید. زیرا آن‌ها می‌توانند ببینند که همکارانشان برای کمک به آن‌ها فعالیت می‌کنند و هم‌چنین می‌توانند مهارت‌ها و ویژگی‌های یکدیگر را تشخیص دهند.

13. اتصال تیم‌های دورکار

تیم‌سازی از راه دور قدرت ایجاد روابط قوی‌تری را دارد که به نوبه خود باعث بهبود بهره‌وری و حفظ تعامل و روحیه می‌شود و نباید از آن غافل شد. تیم‌سازی بهانه خوبی برای جمع کردن اعضای تیم‌هایی است که ممکن است همیشه در مسئولیت‌های روزمره حضوری کار نکنند.

اتصال تیم‌های دورکار

14. سرگرم کننده!

ایجاد یک فضای تیمی شاد بین همکاران و هم تیمی‌ها می‌تواند از بسیاری جهات سرگرم کننده باشد از جابجایی کارکنان و روزهای بی‌رمقی گرفته تا افزایش بهره وری و سود، تیم سازی کاملاً موثر است و برای کارمندان یک روش عالی است.
همان‌طور که می‌بینید، تیم‌سازی یک قسمت اساسی از تجارت و یک روش درخشان برای ایجاد انگیزه در کارکنان شما است. ما در مقاله تیم‌سازی، اصول، فواید، مراحل و مدل‌های تیم‌سازی را توضیح داده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید