دوره مربی‌گری و توسعه کارمندان

ویدئو معرفی

مدرس

لیزا گیتز

لیسا گیتس مربی شغلی و رهبری، و بنیان‌گذار «داستان اینجا اتفاق می‌افتد» (Story Happens Here) است.
لیسا با زنان بلند پروازی کار می‌کند که متعهد به تسلط بر داستان‌های رهبری‌شان، ایجاد تأثیر و حضور در صحنه، و فعال کردن وجهه‌های رهبری فکری‌شان هستند.
لیسا از مشاغلی که مرتبط با بازاریابی و روابط عمومی‌ هستند گرفته تا مشاغل مستقل و آزاد مانند نویسندگی، تا بازیگری و بداهه‌گویی، یک یا دو مورد را درباره‌ی مصاحبه، زیر و بمی صدا، مذاکره و داستان‌سرایی آموخته است. لیسا به عنوان بنیان‌گذار مشترک و سابق “مذاکره‌ی زنان” که یک شرکت مشاوره و آموزش شناخته شده در سطح بین‌المللی است، به صدها زن کمک کرد تا تفاوت زیاد بین دستمزد و رهبری‌شان را از بین برند. کارهای او در اِن‌پی‌آر (NPR)، سی‌اِن‌اِن (CNN)، روزنامه نیویورک تایمز (New York Times)، وال اِستریت ژورنال (Wallstreet Journal)، اَتلانتیک (Atlantic)، گِلَمِر (Glamour) و بسیاری دیگر به نمایش درآمده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.storyhappenshere.com مراجعه نمایید.

توضیحات دوره

قدرت مربی‌گری را در محیط کار تحت کنترل بگیرید. یاد بگیرید که به منظور تغییر درگیر شدن کارکنان و کسب نتایج نهایی، چگونه از یک سبک مدیریتی آمرانه-کنترل‌گر به سبک رهبری مدیر مربی تغییر وضعیت دهید. با مربی مذاکره و رهبری، لیسا گِیْتْس (Lisa Gates) همراه باشید، چرا که او توضیح می‌دهد چگونه با صدا و بیان خود، رابطه‌ی مربی‌گری را برقرار کنید. لیسا یاد می‌دهد که چگونه مهار‌ت‌هایی مانند پرسیدن سؤالات باز، گوش دادن، ایجاد چالش به منظور رشد و مسئولیت‌پذیری می‌تواند استقلال کارمندان شما و ظرفیت‌های حل مسأله را افزایش دهد. این دوره شامل ارزیابی‌ها، تمرین‌ها و ابزارهایی برای کمک به تیم شما در دستیابی به اهداف، ترسیم مسیر شغلی و افزایش رشد، به همراه نمونه‌ای از مکالمات مربی‌گری است و به شما کمک می‌کند تا این نکات را به صورت عملی دیده و تأثیر فوق‌العاده‌ی آن‌ها را بر روی افراد، بهره‌وری و نتایج درک نمایید.
مباحث عبارتند از:
• روش‌هایی را به منظور بررسی عمیق‌تر در مکالمات با کارمندان به خاطر بسپارید.
• مشخص کنید هنگامی که کارمندی چالشی را می‌پذیرد، از کدام جنبه‌ی چالش بایستی اجتناب نمود.
• سؤالاتی که بیشترین میزان ایده‌ها را در طول جلسه‌ی طوفان فکری تولید می‌کنند، شناسایی نمایید.
• مزیت استفاده از‌ بازخورد متمرکز را برای یک کارمند بیان کنید.
• فواید گوش دادن مؤثر و استفاده از سؤالات باز نسبت به کارمندی که از شغل خود ناراضی است را شناسایی کنید.

مهارت های کلیدی دوره

رهبری / کوچینگ کارمندان
طول دوره
54 دقیقه
محتوای دوره
5 فصل / 16 درس
شما اشتراک این دوره را ندارید برای تهیه اشتراک بر روی دکمه زیر کلیک کنید

محتوای دوره

بازکردن همه
محتوای فصل
0% تکمیل‌شده 0/1 مرحله
ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)