دوره مدیریت افراد مسن

ویدئو معرفی

مدرس

جان تارنُف

جان تارنوف، مربی، سخنران و نویسنده بازآفرینی شغلی است.
او به افراد و تیم‌ها کمک میکند تا گزینه‌های شغلی مؤثرتر و برنامه‌های شغلی پایدارتری داشته باشند. او در میان نسل‌های مختلف با مشاغل کار میکند، از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به دنبال اولین شغل خود هستند گرفته، تا کارگران ژن X و قدیمی‌ترهای بیش از پنجاه ساله که به دنبال تعریف مجدد و حفظ شغل خود فراتر از بازنشستگی سنتی هستند.
کتاب او، نوآوری نسل قدیم: چطور حرفه‌ی رویایی خود را بعد از پنجاه سالگی بسازید، مراحل و استراتژی‌های بهبودی پس از ازدست دادن شغل، استراتژی ورود مجدد به نیروی کار یا توسعه کسب و کار جدید را بیان میکند. این کتاب به نقل از CBS This Morning در سال 2017 به پرفروش‌ترین کتاب آمازون تبدیل شد. جان همچنین توسط PBS/Next Avenue به عنوان یکی از پنجاه فرد مؤثر بر سالخوردگان در سال 2017 انتخاب شد.
او پس از سی و پنج سال فعالیت به عنوان تهیه کننده و مدیرتولید فیلم، در سال 2010 به عنوان مدیر اصلی برنامه تحصیلات تکمیلی مدیریت صنعت تفریح و سرگرمی و استاد کمکی و رئیس روابط صنعت، به دانشگاه کارنگی ملون (Carnegie Mellon) در لس آنجلس پیوست.

توضیحات دوره

مدیریت افراد مسن‌تر، درصورتی که روش کار یا برقراری ارتباط متفاوتی داشته باشند، میتواند چالش‌برانگیز باشد. هرچند با رهبری صحیح، میتوان اختلافات نسلی را پشت سر گذاشت – یا حتی به مزایایی برای سازمان تبدیل کرد. این دوره نحوه ایجاد ارتباط و همکاری مؤثرتر با کارمندان مسن و ایجاد تیمی هماهنگ و کارآمد چندنسلی را توضیح میدهد. پشتیبان و مربی شغلی، جان تارنوف (John Tarnoff) ، توضیح میدهد که چگونه میتوان یک کارمند مسن‌تر را با فوت و فن کار آشنا کرد و به کارمندان جاافتاده کمک کرد تا مشارکت و همکاری بیشتری داشته باشند. او همچنین چگونگی غلبه بر تعصبات سنی (هم نسبت به کارمندان مسن‌تر و هم از سوی آنها) و ایجاد انگیزه برای کارمندان مسن‌تر برای اینکه نهایت تلاششان را بکنند و خردی که طی سال‌ها تجربه به دست آورده‌اند را برای غنی-سازی تیمتان به اشتراک بگذارند، توضیح میدهد.

مهارت های کلیدی دوره

مدیریت
طول دوره
37 دقیقه
محتوای دوره
3 فصل / 13 درس
شما اشتراک این دوره را ندارید برای تهیه اشتراک بر روی دکمه زیر کلیک کنید

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:30)